Діагностика кишкових паразитозів в «Клініці паразитології та сімейної медицини»

Дивитись відео про PARASEP

НАШЕ РІШЕННЯ – PARASEP

Parasep - одноразові пробірки, призначені для концентрування кишкових паразитів методом центрифугування через спеціалізований фільтр.

У пробірках застосовується двоетапний процес фільтрації: спочатку фільтруються небажані грубі частинки, а потім жирові клітини відщеплюються від паразитів та інших дрібних частинок. Далі, в процесі центрифугування, відбувається концентрування паразитів в нижній частині пробірки і отриманий концентрат готовий для дослідження під мікроскопом.

При дотриманні інструкцій використання одноразових концентраторів Parasep-SF ймовірність виявлення паразитів перевищує 90%.

При використанні концентратора Parasep-SF досліджується в 15-20 разів більший обсяг калу, ніж при використанні найбільш поширеного методу (нативного мазка калу).

Одноразові концентратори Parasep-SF дозволяють концентрувати кишкових паразитів методом центрифугування через спеціалізований фільтр. Дані концентратори дозволяють виявляти такі види паразитозів як опісторхоз, клонорхоз, фасціольоз, дикроцеліоз, метагонімоз, нанофиетоза, дифиллоботріоз, гименолепідоз, аскаридоз, трихоцефальоз, анкілостомідозі, стронгілоїдоз, тріхостронгілез, некатороз, шистосомоз, кишкові протозоози (лямбліоз, криптоспоридіоз, ізоспороз, бластоцістоз).

Правила забору калу

Після дефекації зберіть ложечкою (з набору Parasep-SF) кал розміром з горошину — 0,5 г. (При значному збільшенні порції набраного в пробірку калу ймовірність виявлення паразитів зменшується з технічних причин)
1
Відкрутіть кришку на пробірці з рідиною (мал. 1А) і помістіть в пробірку ложечку з калом (мал. 1В)
2
З'єднайте верхню частину Parasep-SF з колбою з допомогою різьби (мал. 2)
3
Змішайте вміст пробірки декількома круговими рухами, обов'язково утримуючи пробірку конусоподібної частиною вгору (мал. 3), щоб кал розмішався з фіксатором і яйця гельмінтів (цисти найпростіших) зберігалися в цілісності.
4
Біоматеріал в Parasep-SF, після змішування калу з фіксатором, може зберігатися до 30-ти діб при кімнатній температурі.

Паразитарні хвороби - група специфічних захворювань, які викликані різними видами паразитів (найпростіші, гельмінти і т.д.). Паразитози вражають більшість наших органів і систем, починаючи з очей і вух і закінчуючи внутрішніми органами і навіть кровоносними судинами. Оскільки паразити зустрічаються в самих різних органах людини, то і симптоми появи абсолютно різні.

Інвазія може викликати пошкодження тканин і органів. В результаті інвазії паразитів весь організм отруюється продуктами життєдіяльності паразитів і відбувається погіршення загального стану здоров'я. Паразитози - захворювання, на які страждають більше 50% населення планети, а до групи ризику можна сміливо віднести все людство без винятку, адже ніхто не застрахований від зараження.

Особливо небезпечними для поширення паразитів є місця великого скупчення людей. Це дитячі садки, школи, заводи, пляжі, магазини, громадський транспорт і так далі. Заразитися можна від домашніх вихованців, при поїданні їжі, яку недостатньо термічно обробили або погано вимили. Всі улюблені нами продукти харчування - м'ясо, риба, яйця, фрукти та овочі, все це може стати причиною глистової інвазії, якщо не дотримуватися правил термічної обробки і не мити руки перед їжею. Всіма улюблені суші (сира риба) та інші слабосолоні морепродукти можуть містити в собі яйця гельмінтів. Любителі суші, з апетитом поглинаючи східне блюдо, навіть не замислюються над тим, що цим наражають себе на небезпеку.