ЛАБОРАТОРНА ДІАГНОСТИКА І МЕТОДИ ЛІКУВАННЯ БЛАСТОЦІСТОЗА

23-11-2017

Діагностика і лікування бластоцістоза в Одесі

Blastocystosis відноситься до медичного стану, викликаного інфекцією Blastocystis. Blastocystis є протозойних, одноклітинним паразитом, який мешкає в області шлунково-кишкового тракту людини і інших тварин. Існує безліч видів бластоцистов, які можуть заразити людей, сільськогосподарських тварин, птахів, гризунів, амфібій, рептилій, риб і навіть тарганів. Встановлено, що бластоцістоз є можливим фактором ризику розвитку IBS (синдрому роздратованого кишечника).

Виявити цю інфекцію можна шляхом медичних досліджень. Здати аналізи на бластоцістоз можна в «Клініці паразитології» в Одесі. При позитивному результаті лікар-паразитолог призначить відповідне лікування.

ЗБУДНИКИ І ПРИЧИНИ ЗАРАЖЕННЯ БЛАСТОЦІСТОЗОМ

Таксономічна класифікація Blastocystis hominis загрузла в протиріччі. Раніше він вважався дріжджами, грибами або амебоида, жгутиковими або спорозоянимі найпростішими. Останнім часом, однак, на основі молекулярних досліджень, особливо що стосуються інформації про послідовність для повного гена SSUrRNA, B. hominis був поміщений в неформальну групу, stramenopiles (Silberman et al., 1996). Гетероконти визначаються на основі молекулярних филогении як гетерогенна еволюційна сукупність одноклітинних і багатоклітинних протистов, включаючи бурі водорості, діатомові водорості, хрізофіти, водні форми, слизові мережі і т. д.

Причиною появи захворювання може стати зневажливе ставлення до особистої гігієни. Це хвороба немитих рук, їжі. Часто причиною захворювання може стати вода, взята з вуличних колодязів або колонок і не прокип'ячена перед вживанням.

КЛІНІЧНА ПРЕЗЕНТАЦІЯ

Ті, хто вважає, що симптоми можуть бути пов'язані з інфекцією з цим паразитом, описали спектр захворювань, включаючи рідку діарею, біль в животі, періанальний свербіж і надмірний метеоризм.

Клінічне значення Blastocystis spp. суперечливо. Чим раніше пацієнт звернеться до лікаря, тим більше шансів вчасно почати кваліфіковане лікування