ЛАБОРАТОРНА ДІАГНОСТИКА І МЕТОДИ ЛІКУВАННЯ ДИКРОЦЕЛІОЗ

23-11-2017

ДИКРОЦЕЛІОЗ

Для діагностики захворювання дикроцеліоз проводиться мікроскопічне виявлення яєць в калі або дуоденальної рідини. Якщо яйця зустрічаються тільки в калі, то вони можуть являти собою помилкове проходження після прийому інфікованої тваринної печінки. Знадобиться зібрати додаткові зразки, щоб підтвердити наявність або відсутність інфекції. У людей діагноз дікроколіоза зазвичай типовий і ставиться на основі паразитарних яєць, які передаються в фекаліях після споживання зараженого печінки тварин.

Здати аналіз на діагностику дикроцеліоз в Одесі в «Клініці паразитології». Дослідження проводяться в найкоротші терміни. Після виявлення гельмінтів лікар-паразитолог проведе консультацію і призначить відповідне лікування. Боротьба з паразитами тривалий процес, який потребує спостереження у вузького фахівця.

ЗБУДНИКИ І ПРИЧИНИ ЗАРАЖЕННЯ ДИКРОЦЕЛІОЗ

Найчастіше паразит зустрічається у людей, що живуть в країнах Європи, Північної Азії, Америки та Північної Африки. Нерідко з'являються у жителів країн колишнього Радянського Союзу, хоча тенденція частоти захворювання обтяжується більше на південь.

В основному заражаються люди, що мають справу з випасом худоби і подібною діяльністю. Також інфікування може статися в результаті вживання погано термічно обробленої печінки зараженої тварини. Переносником може бути навіть мураха - носій паразита, якого випадково проковтне людина. Гельмінт провокує формування патологій печінки і жовчного міхура.

КЛІНІЧНА ПРЕЗЕНТАЦІЯ

Більшість випадків інфікування легкі і безсимптомні. При більш тяжких інфекціях симптоми включають холецистит, абсцеси печінки і біль в животі. Хворі часто скаржаться на болі в правому підребер'ї.

Яйця Dicrocoelium dendriticum довжиною 35-45 мкм і шириною 20-30 мкм. Товстостінні і зазвичай темно-коричневого кольору. Дорослі Dicrocoelium dendriticum сплющені і звужуються як на передньому, так і на задньому кінцях. Парні яєчка лежать прямо за передньою ротової присоском (вертлюжної западиною). Зав'язь маленька і розташована за семенникамі. Дорослі особини розташовуються в жовчних протоках остаточного господаря.

Як і у всіх трематода, Dicrocoelium dendriticum, равлик є першим проміжним господарем. Першим проміжним господарем здатні бути більше 50 видів наземних равликів. Другий проміжний господар - мураха, зазвичай в роді Formica, хоча інші пологи можуть служити господарем. Залишковим господарем є людина.