СИМПТОМИ І ЛІКУВАННЯ ентеробіоз

23-11-2017

ЛАБОРАТОРНА ДІАГНОСТИКА ПЕРЕД ЛІКУВАННЯМ ПАРАЗИТІВ ENTEROBIUS VERMICULARIS

Дослідження організму на Ентеробіоз в Одесі | клініка паразитології

Метод діагностики ентеробіозу полягає у виявленні яєць під мікроскопом, після забору зіскрібка в періанальної області. Проводити збір аналізів необхідно в ранкові години, перед випорожненням і зміною білизни. Спосіб полягає в «віддруковування» в періанальній зоні прозорою клейкою стрічкою - «Scotch test», целюлозної стрічкою. В якості альтернативи можна також використовувати анальні тампони, лопатки, покриті клеїться матеріалом.

Рідше яйця також можна знайти в калі. Іноді можуть зустрічатися в сечі або вагінальних виділеннях. Дорослі черви можна виявити при діагностиці періанальній області під час ректальних або вагінальних досліджень.

ПРИЧИНИ ВИНИКНЕННЯ ЗАХВОРЮВАННЯ

Ентеробіоз більш поширений в помірних, ніж тропічних країнах. Ця інфекція у всьому світі найчастіше зустрічається у школярів або дітей дошкільного віку, в багатолюдних місцях. За статистикою, приблизно 70% людей інфіковані гельмінтовой інфекцією.

Ентеробіоз часто протікає безсимптомно. Найтиповішим симптомом є періанальний свербіж, особливо вночі, що може привести до екскреції і бактеріальної інфекції. Іноді може виникати інвазія жіночих статевих шляхів з вульвовагінітом і тазової або очеревинній гранульомами. Іншими симптомами можуть стати дратівливість, біль в животі, анорексія.

ЩО ПРЕДСТАВЛЯЄ СОБОЮ ENTEROBIUS VERMICULARIS

Дослідження організму на Ентеробіоз в Одесі | клініка паразитології

Нематода (круглий хробак) Enterobius vermicularis, раніше мав назву Oxyuris vermicularis, також відомий як людська гострики. Дорослі самки досягають розмірів від 8 до 13 мм, самці - від 2 до 5 мм. Люди вважаються єдиними переносниками E. vermicularis. Другий вид - Enterobius gregorii, був знайдений і поширився з Європи, Африки та Азії. Життєвий цикл, будова, клінічне лікування Е. gregorii і E. vermicularis ідентичні.

Яйця Enterobius vermicularis вимірюють 50-60 мкм на 20-30 мкм. Вони подовжено-овальної форми, злегка сплющені, з одного боку. Ентеробіоз можна діагностувати, застосовуючи целюлозну стрічку. Її прикладають до анусу передбачуваного носія. Яйця залишаються на стрічці і під мікроскопом їх чітко видно. Особливо це ефективно вранці перед першим випорожненням кишечника пацієнта.

Дорослі самці Enterobius vermicularis досягають в довжину до 2,5 мм в ширину - 0,1-0,2 мм, з тупим заднім кінець з одним вістрям. Самки більші: довжина - 8-13 мм, ширина - 0,3-0,5 мм, мають довгий гострий хвіст.