Гельмінтоз у дітей. Профілактика і лікування

25-06-2019
  1. Причини.
  2. Симптоми.
  3. Види досліджень.
  4. Які види зараження найчастіше діагностуються у дітей?
  5. Де пройти діагностику?

У цій статті ми розповімо про причини захворювання на гельмінтоз у дітей, способи діагностики та лікування, профілактики.

Гельмінтоз у дітей

Причини

Фактично, кожна людина протягом життя переносить різні типи паразитних захворювань. Діти найбільш схильні до зараження глистами. Це пов'язано зі способом життя дитини, активними іграми на відкритому повітрі, близьким спілкуванням з домашніми та вуличними тваринами (від яких найчастіше передаються яйця різних видів паразитів), недостатнім дотриманням особистої гігієни.

Симптоми

Іноді гельмінтози у дітей маскуються під різні захворювання - інфекційні або алергічні. У цьому криється небезпека, тому що дитині пропонується зовсім інше лікування. Основні ознаки, що виявляють наявність паразитів у людини можуть бути такими: анемічного, запаморочення, болі і здуття живота, діарея, свербіж у паху, поганий апетит. У цьому випадку необхідно провести дослідження, яке визначить різновид гельмінтів в організмі і допоможе призначити правильне лікування.

Види досліджень

Існують два основних напрямки діагностики.

За калом. Цей спосіб не є точним, тому що не визначає наявність паразитів на ранніх термінах зараження. Забір матеріалу для аналізу залежить від періоду виділення яєць.

За крові. Імунологічний тест крові є більш точним. При його взяття перевіряється не наявність гельмінтів, а стан імунної системи. Імунна система намагається позбутися від паразитів, виробляє антитіла.

Діагностика кишкових паразитів

Найчастіше діагностуються у дітей наступні види зараження:

Ентеробіоз - збудник гострики (круглий хробак білого або сірого кольору). Живуть в сліпій кишці і апендиксі, не викликають будь-яких хворобливих відчуттів. Зараження відбувається через немиті руки, овочі, фрукти.

Токсокароз - інфікування відбувається частіше в момент контакту з зараженими тваринами (кішки, собаки). Захворювання протікає з яскраво вираженими алергічними реакціями, зудять висипаннями, температурою, бронхо-пневматичними ознаками.

Лямбліоз. Лямблії потрапляють в організм людини при вживанні заражених продуктів харчування, води, при контакті з предметами побуту. Лямблії розмножуються і вражають кишечник, печінку. Виводяться з кишечника з випорожненнями.

Гельмінтоз. Симптоми, лікування, профілактика

Де пройти діагностику?

Ретельну діагностику кишкових паразитів ви можете пройти в Центрі паразитології в Одесі. Тут ви отримаєте кваліфіковану консультацію лікаря-паразитолога, ефективне лікування кращими препаратами.