ЛАБОРАТОРНА ДІАГНОСТИКА І МЕТОДИ ЛІКУВАННЯ НЕКАТОРОЗІ

23-11-2017

Діагностика і лікування некатороза

Мікроскопічна ідентифікація яєць в калі є найбільш поширеним методом діагностики зараження хробаками. Рекомендована процедура наступна:

  • Зібрати зразок стула.
  • Закріпити зразок в 10% формаліні.
  • Концентрують, використовуючи методику осадження формаліну-етилацетату.
  • Вивчення важливого кріплення осаду.

У тих випадках, коли відсутні процедури концентрації, безпосереднє дослідження вологої маси зразка допустимо для виявлення помірних і важких інфекцій. Для оцінок інфекції можна використовувати різні методи, такі як Като-Кац.

Шкірні личинкові мігранти зазвичай діагностуються клінічно, оскільки немає ніяких серологічних тестів на зоонозних інфекції анкілостоми. Личинки можна бачити в ділянках забарвлених тканин, але ця процедура зазвичай не рекомендується.

Здати аналіз на некатороз в Одесі можна в «Клініці паразитології». Результати будуть готові в найкоротші терміни. Якщо наявність некатороза підтвердиться наш лікар-паразитолог призначить ефективне лікування.

ЗБУДНИКИ І ПРИЧИНИ ЗАРАЖЕННЯ НЕКАТОРОЗОМ

Людські Анкилов включають види нематод, Ancylostoma duodenale і Necator americanus. Велика група нематод, що заражають тварин, може вторгнутися і паразитувати людей (A. ceylanicum) або може проникнути в шкіру людини, але не розвивається далі (A. braziliense, A. caninum, Uncinaria stenocephala). Іноді личинки A. caninum можуть мігрувати в кишечник людини, викликаючи еозинофільний ентерит. Личинки анкілостоми caninum також були помічені як причина дифузного одностороннього підгострого нейроретініта.

Hookworm - друга за поширеністю людська гельмінтовая інфекція (після аскаридоза). Види козлових черв'яків поширені в усьому світі, головним чином в районах з вологим теплим кліматом. Обидва N. americanus і A. duodenale зустрічаються в Африці, Азії та Америці. Necator americanus переважає в Північній і Південній Америці, Австралії, в той час, як тільки A. duodenale зустрічається на Близькому Сході, в Північній Африці і в Південній Європі.

КЛІНІЧНА ПРЕЗЕНТАЦІЯ

Залізодефіцитна анемія (викликана втратою крові на місці кишкової прихильності дорослих черв'яків) є найбільш поширеним симптомом інфекції анкілостоми і може супроводжуватися серцевими ускладненнями. Також можуть виникати шлунково-кишкові та харчові / метаболічні симптоми. Крім того, локальні прояви шкіри («свербіж свербіння») можуть виникати під час проникнення філаморфнимі (L3) личинками, а респіраторні симптоми можуть спостерігатися при легеневій міграції личинок.

Найбільш поширеним проявом зоонозної інфекції видами тварин-пасток є шкірна личинка-Мігран, також відома як виразковий свербіж, де мігруючі личинки викликають інтенсивно сверблячу серповидную доріжку у верхній дермі. Менш зазвичай личинки можуть мігрувати в просвіт кишечника і викликати еозинофільний ентерит. У деяких випадках дифузного одностороннього підгострого ретиніт в ураженому оці були візуалізовані окремі личинки, сумісні за розміром з A. caninum.