Тест на лактазную недостатність

13-10-2021

Лактазна недостатність (вона ж непереносимість лактози) - це неправильне перетравлення лактози через відсутність ферментів лактази слизової оболонки тонкої кишки.

Тест на нестерпність лактози

Важливо для пацієнтів:

 • Збір біоматеріалу - відбувається букальний зішкріб;
 • Робиться дітям будь-якого віку;
 • Перед процедурою можна вживати воду;
 • Результат не є діагнозом і не потребує лікарської інтерпретації.

Правила підготовки до аналізу

Забір необхідного матеріалу відбувається не з крові, а букальний зішкріб - якщо говорити простіше, він проходить за допомогою щіточки, яка і забирає необхідне зі слизової оболонки щоки. Саме тому перед обстеженням дозволено трохи трапези і води, але головне після перекусу добре прополоскати рот.

Результат дослідження

Сам тест на виявлення непереносимості - генетичний аналі, в результаті якого Ви отримуєте визначення генотипу:

 • Генотип С/С - повна непереносимість
 • Генотип С/Т - рівень активності лактази варіабелен. Можлива повторна поява недостатності
 • Генотип Т/Т - все чудово. Лактоза прекрасно засвоюється організмом.

Що ще необхідно знати про нестерпність лактози?

Це не є хворобою, це більше схоже на обставини, коли організм дитини або дорослого не може засвоїти молочний цукор. Причиною цього служить не повне вироблення певного ферменту - лактази в кишечнику.

Сама по собі нестерпність існує в двох формах: первинна (спадкова) і вторинна (набута).

Спадкова недостатність - це природжена відсутність або недолік ферменту лактази, здатного розщеплювати лактозу. Цей рівень непереносимості відноситися до генотипу С/С. Явище досить рідкісне, але згідно з деякими даними зустрічається у 5-10% населення Землі. Такого роду стан, вважається серйозним, зазвичай, виявляється з раннього віку, і може нести загрозу для малюків, оскільки лактоза міститься в грудному молоці. Зазвичай при первинному його дефіциті простежується нетерпимість до різних молочних продуктів у когось з родичів дитини (батьків, бабусь, дідусів або старших братів і сестер).

Придбана нестерпність лактози може бути у дітей після півтора років, в результаті дисбактеріозу кишечника і незрілості підшлункової залози. Цей тип недостатності виліковується після коригування роботи кишечнику або в міру розвитку дитини, бо, з часом, всі молочні продукти починають нормально засвоюватися організмом.

У здорових дітей цей фермент стає дуже активним в перші дні і місяці після народження, а потім він перетворюється в менш активний, ближче до підліткового етапу, проте це не несе ніякої загрози, адже всі продукти, що містять лактозу, добре засвоюються навіть в дорослому періоді. Повторний розвиток непереносимості може бути через деякі захворювання шлунково-кишкового тракту.

Кому варто проходити аналіз на недостатність?

 • При наявності симптомів таких як: здуття, розлад шлунку, нудота після вживання молочних виробів
 • З метою діагностики непереносимості та інших захворювань шлунково-кишкового тракту
 • Якщо вам потрібно виявлення ймовірності розвитку остеопорозу
 • Для виявлення ймовірності лактозної непереносимості у маленьких дітей з метою запобігання в подальшому або можливого розладу кишечника.

Де проходити аналіз на нестерпність лактози?

Клініка Паразитології в Одесі відкрита для всіх бажаючих, які хочуть пройти обстеження на виявлення непереносимості лактози. Також в клініці можна зробити діагностику свого кишечника на наявність паразитів, які можуть приносити дискомфорт в Ваше життя. Плюс до всього в клініці можна пройти такі обстеження як:

 • Визначення антигену (в калі)
 • Обстеження на наявність токсинів
 • Тест з навантаженням глюкозою
 • Розгорнутий аналіз на наявність паразитів в організмі з фотофіксацією
 • Водневий дихальний тест і не тільки.

Клініка Паразитології в Одесі - це кращий заклад, в якому можна швидко і ефективно обстежити, і вилікувати себе від будь-яких захворювань, заражень і т.д. Тому що велика частина хвороб проходить саме через кишечник і зв'язуючі органи. А завдяки досвідченим фахівцям вирішення тих чи інших проблем буде максимально комфортним і успішним для Вас.