Види паразитів. Діагностика, лікування та профілактика

25-06-2019

За статистикою, половина населення планети заражено різними видами паразитів. Найчастіше це діти від 1-4 років. Дорослі хворіють рідше. Різниця в тому, що діти не так усвідомлено стежать за своєю гігієною. У цій статті ми розповімо про основні види кишкових паразитів.

Ентеробіоз (гострики) - круглий хробак білого або сірого кольору, потрапляє в організм людини через брудні руки і розмножується в кишечнику. Основні симптоми наявності гостриків - це свербіж в області заднього проходу в нічний час. Для того, щоб дізнатися про зараження, досить здати зішкріб шкірного покриву в області ануса.

Діагностика кишкових інфекцій в Клініці паразитології

Аскаридоз - кишкова інвазія. Аскариди - стрічкові черв'яки, досягають 25-30 см. Паразитують в тонкій кишці. Потрапляють в організм людини через немиті фрукти та овочі. Викликають погіршення здоров'я: алергічні реакції по тілу, кашель, нудота, болі в животі. Щоб виявити факт зараження людини аскаридами, краще здати аналіз крові на антитіла.

Діагностика і лікування аскаридозу

Токсокароз - вид гельмінтозу. Зараження відбувається через інфіковану їжу і воду, під час близького контакту з домашніми тваринами (кішками і собаками), їх шерстю. Характеризується легеневими проявами - нападами кашлю, висипаннями, температурою. Для визначення зараження досліджують кал на наявність яєць.

Стронгілоїдоз - викликаний найпростішим видом глистів - круглими хробаками. Личинки потрапляють в організм людини через шкіру, при ходьбі босоніж або при іншому контакті з землею. Широко поширений в країнах з тропічним кліматом. У домашніх умовах заразитися стронгилоидозом неможливо. Кров'яний потік переносить бактерію по судинах в кишечник. Ознаки, що виявляють інфекцію: свербіж, рідкий водянистий стілець, болі в животі. Діагностувати стронгилоидоз не так просто. Існує цілий комплекс лабораторних перевірок, які досліджують кал і кров (ІФА, ELISA, IFAT), біопсія.

Профілактика і лікування стронгілоїдозу

Шистосомоз - тропічний паразитарне захворювання, яке викликане одноклітинними кров'яними сосальщиками - трематодами. Паразити потрапляють в організм людини через шкіру, вражають кишечник, печінку, сечостатеву систему. Більшість хворих на туберкульоз живе в бідних районах в повній антисанітарії, де недостатньо засобів особистої гігієни. Шистосомоз має великий вплив на здоров'я населення. Основні ознаки зараження - свербіж, плямисто-папульозний висип, температура, кашель, болі в животі, наявність крові в сечі. Для діагностики шистосомоза, в першу чергу, перевіряються кал і сеча.

Консультація лікаря-паразитолога

Лямбліоз - це поразка лямбліями тонкої кишки, іноді жовчного міхура і печінки. Лямблії потрапляють в організм людини через заражені продукти харчування, воду, предмети побуту. Цисти (нерухома форма лямблії) добре зберігаються в навколишньому середовищі, в грунті. Переносниками лямблій можуть бути мухи та інші комахи. При укусі комаха залишає личинку на шкірі або волоссі людини.

Аналізи на лямбліоз

Опісторхозу схильні як люди, так і рибоядние тварини. В основному, зараження відбувається через споживання в їжу сирої, солоної і погано обробленої інфікованої риби. Паразити розвиваються в жовчних шляхах, підшлунковій залозі, печінці. Хворий відчуває біль в животі і боці, спостерігаються алергічні реакції, підвищується температура. Аналіз крові на специфічні антитіла допоможе більш точно визначити зараження цистами описторхоза. Щоб результат аналізу відбивав достовірну картину, його краще брати на 6-8 тижні після інфікування.

Які симптоми у описторхоза

Повне обстеження на всі види кишкових паразитів можна пройти в Клініці паразитології в Одесі. Крім того, досвідчений лікар-паразитолог призначить індивідуальне лікування та заходи профілактики проти паразитів. Компетентність, гідний рівень обслуговування, помірна вартість.