СИМПТОМИ І ЛІКУВАННЯ ФАСЦИОЛЕЗУ

29-11-2017

ДІАГНОСТИЧНІ МЕТОДИ ДЛЯ ПРАВИЛЬНОГО ЛІКУВАННЯ ФАСЦИОЛЕЗА

Правильна діагностика і ефективне лікування фасциолеза в Одесі

Мікроскопічна ідентифікація яєць більш ефективна в хронічній (дорослої) стадії. Яйця можна діагностувати в аналізах пацієнта або в матеріалі, отриманому методом дуоденального або біліарного дренажу. Помилковий, помилковий фасциолез (псевдофасціолез) -наявність яєць у випорожненнях, від недавнього зараження інфікованої печінки. Можливість уникнути подібну ситуацію, якщо пацієнт буде слідувати безрецептурної дієті за кілька днів до повторного обстеження калу. Тести з дослідження антитіл корисні, особливо на ранніх інвазивних стадіях, коли яйця ще не виявляються у фекаліях або в ектопічному фасциола.

ПРИЧИНИ ВИНИКНЕННЯ І РІЗНОВИДИ ФАСЦИОЛЕЗА

Правильна діагностика і ефективне лікування фасциолеза в Одесі

Трематоди Fasciola hepatica - гельмінти овечої печінки і Fasciola gigantica, паразити травоїдних тварин, які можуть випадково заразити людей.

Фасциолез поширений у всьому світі. Людські захворювання на F. hepatica зустрічаються в районах, де масово вирощуються вівці і велика рогата худоба. Крім того, в країнах споживання сирої води або продуктів, включаючи Європу, Близький Схід і Азію.

Яйця Fasciola hepatica еліпсовою форми, мають розміри в довжину - 130-150 мкм на 60-90 мкм в ширину. Сформувалися яйця виходять в фекаліях. Яйця F. hepatica можуть бути важко відрізнити від Fasciolopsis spp. Кінцева область abopercular часто має шорстку або неправильну зону.

Дорослі Fasciola hepatica великі і сплюснуті, довжина до 30 мм і ширина - 15 мм. Передній кінець конусоподібний, на відміну від закругленого у Fasciolopsis buski. Дорослі паразити проживають в жовчних протоках печінки у кінцевого господаря-переносника.

Проміжними носіями Fasciola spp. є равлик. Вона є прекрасним переносником до кінцевого для завершення свого життєвого циклу. Залежно від місця розташування, місця проживання, види равликів можуть змінюватися. Крім того, у кожного існує не один підвид.

КЛІНІЧНА КАРТИНА І СИМПТОМАТИКА ЗАХВОРЮВАННЯ FASCIOLA

Під час гострої фази, викликаної рухом незрілих доброякісних новоутворень через паренхіму печінки, виникають симптоми, що включають біль в животі, гепатомегалию, лихоманку, блювоту, діарею, кропив'янку і еозинофілію, з тривалістю місяць і більше. У хронічній фазі, обумовленої повним дозріванням трематод в жовчних протоках, симптоми більш індивідуальні. Відбувається переривчаста закупорка і запалення жовчних шляхів. Іноді можуть виникати ектопічні вогнища збудження в стінках кишечника, легенів, підшкірної клітковини і слизової оболонки горла.