ЛАБОРАТОРНА ДІАГНОСТИКА І МЕТОДИ ЛІКУВАННЯ ГІМЕНОЛІПЕДОЗА

23-11-2017

Виявлення та лікування гіменоліпедоза в Одесі

Діагноз гіменоліпедоза залежить від наявності яєць в зразках випорожнень. Спеціалізовані обстеження дозволяють виявити дану інфекцію. Інфекції Hymenolepis nana і H. diminuta найчастіше безсимптомно, тому носій може навіть не підозрювати про те, що є переносником. Важкі інфекції з H. nana можуть викликати слабкість, головний біль, втрата апетиту, біль в животі та діарею.

У «Клініці паразитології» в Одесі проводяться лабораторні дослідження на яйці глисти будь-яких етіології. Якщо в аналізах підтверджується наявність паразитів, наш лікар-паразитолог призначить відповідне лікування і способи профілактики. Своєчасна консультація лікаря дозволить своєчасно позбутися від паразитів і не допускати ускладнень.

ЗБУДНИКИ І ПРИЧИНИ ЗАРАЖЕННЯ ГІМЕНОЛІПЕДОЗОМ

Hymenolepis nana є найбільш поширеною причиною всіх цестод-інфекцій і зустрічається в усьому світі. У більшості районів захворюваність вище у дітей. Також відомо, що Hymenolepis diminuta, часто фіксується в різних районах світу таких як, Північна Африка, Латинська Америка, Середня Азія, Закавказзя. У Росії гіменоліпедоз в основному фіксується в Томській і Амурській областях.

Зараження відбувається від хворої людини фекально-оральним шляхом. В основному це відбувається через неохайність людину, не митих рук і порушення гігієни. Особливо схильні до захворювання діти, у яких ще погано сформувалося поняття особистої гігієни. Зародок проникаючи в стінку тонкої кишки вже через два тижні перетворюється на дорослого паразита.

КЛІНІЧНА ПРЕЗЕНТАЦІЯ

Гіменополез викликаний двома цестодами (стрічковими) видами, Hymenolepis nana (карликовий стрічковий черв'як. Дорослі особини розміром від 15 до 40 мм) і Hymenolepis diminuta (щурячий стрічковий черв'як. Дорослі особини розміром від 20 до 60 см в довжину). Hymenolepis diminuta є цестоди гризунів, які рідко зустрічаються у людей і часто зустрічаються у гризунів.

Яйця Hymenolepis diminuta, круглі або злегка овальні, розміром 70 - 85 мкм Х 60 - 80 мкм, зі смугастою зовнішньої мембраною і тонкої внутрішньої мембраною. Простір між мембранами є гладким або слабо зернистим. У онкосфери шість гачків. У просторі між онкосфера і зовнішньою оболонкою немає полярних ниток.

Яйця Hymenolepis nana, овальні і менші, ніж у H. diminuta з діапазоном розмірів від 30 до 50 мкм. На внутрішній мембрані розташовані два полюси, з яких 4-8 полярних ниток розкидані між двома мембранами. У онкосфери шість гачків.

Яйця Hymenolepis nana овальні і менше, ніж у H. diminuta з діапазоном розмірів від 30 до 50 мкм. На внутрішній мембрані розташовані два полюси, з яких 4-8 полярних ниток розкидані між двома мембранами. У онкосфери шість гачків.

Членистоногі, особливо жуки, служать проміжними господарями для Hymenolepis spp. Проміжний господар членистоногих необхідний для H. diminuta, але не H. nana, і люди можуть заразитися прямим вигодовуванням яєць. Усередині господаря яйця розвиваються в цістіцеруіди, які можуть заразити господаря ссавця при ковтанні і розвиватися у дорослих в тонкому кишечнику.