Перевірка кишечника на наявність паразитів. Одеса

30-09-2021

Встановити, чи є яка-небудь інфекція, можливо в Одесі в клініці Паразитології. Там можна швидко і точно дізнатися про здоров'я свого кишечника за допомогою різних аналізів, які призначаються лікарем. Всі ці процедури робляться комплексно, і відповідають на питання про наявність в організмі основних гельмінтозів і протозойноЇ інфекції.

Паразити у кишечнику

Для тесту потрібно: венозна кров, кал та відбиток з періанальної області.

Для якісного і точного діагностування на недовгий період потрібно відмовитися від деяких речей, які впливають на результат дослідження:

 • Не пити алкоголь за добу до обстеження
 • Дітям до 1 року не їсти за 30-40 хвилин до аналізу
 • Дітям від 1 до 5 років виключити їжу за 2-3 години до діагностики
 • Дорослим не їсти за 8 годин до дослідження, можна пити тільки чисту негазовану воду
 • Заборонено за 72 години до початку збору біоматеріалу прийом препаратів проносного дії, анальних свічок, маслянистих речовин і вживання лікувальних засобів, що діють на роботу кишечника і колір калу (залізо, вісмут, сірчанокислий барій);
 • Не приймати будь-які ліки протягом доби
 • За 30 хвилин до тесту не навантажувати себе фізично і емоційно
 • Не палити за 30 хвилин до процедури.

Важливо: Весь біоматеріал забирається на дослідження вранці (до 10:00), до дефекації. І перед тим як буде взятий біоматеріал, утриматися від туалету.

Детальна інформація про дослідження

Гельмінтози та протозойні інфекції зазвичай спостерігаються у дітей і людей, що мають контакт з тваринами (в силу професії і т.д.). При зараженні ними відбувається перший етап їх розвитку в організмі. Вони передаються фекально-оральним шляхом, і на конкретних періодах своєї життєдіяльності можуть погано впливати на травний тракт. Так як паразити мають специфічні клінічні ознаки, досліджувати результати аналізів на тлі загальної клінічної картини - складно. Основний метод в дослідженні - лабораторні тести. І якщо врахувати той факт, що є група людей, у яких може спостерігатися одночасно кілька видів і підвидів інфекції, стає зрозуміло, що тести краще робити відразу кілька. Звичайно, найкращим варіантом для всіх є здача повного аналізу на відомі гельмінтози і паразитози, який вимагає лабораторного вивчення. Складний аналіз потребує таких матеріалів як кров (її лейкоцитний склад) і кал.

Так, наприклад, загальний аналіз крові та її склад показує рівень небезпеки інфікування. Будь-яка інфекція, довго перебуває, може призводити до розвитку анемії (і її хронічної формі).

Аналіз калу на наявність найпростіших - при ретельному дослідженні виявляють присутність личинок гельмінтів, цист та інших паразитів. Адже, ці бактерії можуть знаходитися в калі не постійно, і, звичайно, одного обстеження мало. І краще проводити тест з трьома зразками калу. І при негативному результаті досліджень не виключено наявність інфекцій в кишечнику.

В яких випадках призначається дослідження?

 • При необхідності обстеження у дітей і людей з групи ризику на зараження гельмінтами і їх найпростішими (ветеринари, фермери, працівники, зайняті в санітарно-гігієнічній сфері)
 • При наявності всіх ознак глистів або інших інфекцій: хронічної форми діареї, нудоти, втрати ваги, а також ознак різних висипань
 • При оформленні дитини в дитячий сад, табір, басейн, або госпіталізації.

Що може вплинути на результат?

Змінитися висновок може, якщо пройшло багато часу від моменту зараження до моменту виявлення. Паразити можуть бути виявлені через 2-4 тижні і пізніше після зараження. Форма і швидкість утворення яєць впливають на висновок аналізів, тому що ті переривчастим способом проникають в кал, що призводить до помилково негативних результатів тестування, і тут потрібен повторний тест калу.

Важливо знати!

 • Для більш точного результату тесту найкраще дотримуватися рекомендацій з підготовки до діагностики
 • Всі результати тесту завжди інтерпретуються на тлі зібраних клінічних та інших даних
 • При негативній відповіді не можна виключати повну відсутність паразитів.

У клініці Паразитології ви зможете пройти не тільки обстеження на наявність в організмі кишкових інфекцій, в арсеналі також є: воднево-дихальний тест, визначення наявності демодекозу, наявність антигену в тілі людини і так далі.

Здоров'я всередині і зовні - понад усе!