ЛАБОРАТОРНА ДІАГНОСТИКА І МЕТОДИ ЛІКУВАННЯ СТРОНГІЛОЇДОЗУ

23-11-2017

Діагностика і лікування стронгілоїдозу

Діагноз спирається на мікроскопічну ідентифікацію личинок (рабдітіформних і іноді філіформних) в калі або дуоденальної рідини. Розгляд зразків може бути необхідно і не завжди достатньо, оскільки огляд калу щодо нечутливий.

Стул можна оглянути:

  • Безпосередньо
  • після концентрування (формалін-етилацетат)
  • після відновлення личинок методом воронки Baermann
  • після культивування методом фільтрувального паперу Harada-Mori
  • після культивування в агарових чашках

Рідина дванадцятипалої кишки може бути досліджена з використанням таких методів, як введення ланцюжка Enterotest або дуоденальної аспірації. Личинки можуть бути виявлені в мокроті у пацієнтів з поширеним сілілоідозом.

Позитивний тест вимагає продовження зусиль по встановленню паразитологического діагнозу, за яким слід антигельминтное лікування. Серологічний моніторинг може бути корисний при спостереженні за пацієнтами з імунокомпетентним лікуванням. У «Клініці паразитології» в Одесі можна зробити аналіз стронгилоидоз і при виявленні позитивної реакції, наш лікар-паразитолог призначить якісне лікування.

ЗБУДНИКИ І ПРИЧИНИ ЗАРАЖЕННЯ СТРОНГІЛОЇДОЗУ

Нематода (круглий хробак) Strongyloides stercoralis. Інші Strongyloides включають S. fülleborni, який заражає шимпанзе і бабуїнів і може викликати певні інфекції у людей.

Часто зараження відбувається безсимптомно. Шлунково-кишкові симптоми включають біль в животі і діарею. Легеневі симптоми (включаючи синдром Лоффлера) можуть виникати під час міграції легких філармонійних личинок. Дерматологічні прояви включають кропив'яну висип в сідницях і області талії. Поширений сілілоідоз виникає у пацієнтів з ослабленим імунітетом, може бути присутнім при болю в животі, розтягуванні, шоці, легеневих і неврологічних ускладненнях і сепсісеміі і потенційно смертельний. Еозинофілія крові зазвичай присутній під час гострої і хронічної стадії, але може бути відсутнім при поширенні

КЛІНІЧНА ПРЕЗЕНТАЦІЯ

Личинки першої стадії рабдітіформ (L1) Strongyloides stercoralis завдовжки 180-380 мкм, з коротким щічним каналом, рабдітоідним стравоходом і видатним генітальним зачатком. Ці личинки L1 зазвичай знаходяться в стільці, оскільки яйця ембріонати і вилуплюються в слизовій оболонці тонкого кишечника хазяїна. Вони також можуть бути знайдені в грунті і культивованих фекаліях.

Інфекційні, фітаровідние личинки третьої стадії Strongyloides stercoralis до 600 мкм. Хвіст вирізається, а ставлення стравоходу до кишечника дорівнює 1: 1. инфективности личинки L3 зустрічаються в грунті і вторгаються в організм людини шляхом прямого проникнення на шкіру. Вони можуть бути виявлені в респіраторних зразках під час випадків аутоинфекции.

Дорослі особини Strongyloides stercoralis можуть бути знайдені в організмі людини-господаря або в грунті. В організмі людини-господаря немає самців-паразитів, а самки-паразити довгі, стрункі і мають довжину 2,0-3,0 мм. В навколишньому середовищу рабдітоідние личинки можуть розвиватися в інфекційних ниткоподібних личинок (L3) (прямий цикл) або вільноживучих дорослих особин, що містять як самців, так і самок (непрямий цикл). Свободноживущие дорослі самці досягають у довжину 750 мкм; свободноживущие самки досягають довжини 1,0 мм.