Дослідження біоматеріалу на демодекс (Demodex folliculorum Demodex brevis)

Дивитись відео про Demodex

  1. Що таке Demodex?
  2. Симптоми і свідчення
  3. Які види кліща бувають на шкірі обличчя?
  4. Які симптоми є причиною для проходження обстеження?
  5. Як підготуватися до здачі аналізу?
  6. Який матеріал береться для дослідження?

Що таке Demodex?

У народі їх називають війчасті і очні кліщі. Ці мікроорганізми живуть і розмножуються в сальних залозах обличчя, в волосяних цибулинах брів і вій людини. Сприятливе середовище проживання - це жирна шкіра. Часто людина нічого не підозрює і не відчуває неприємних відчуттів і занепокоєння, є носієм цього захворювання. Зараження відбувається при безпосередньому контакті і легко передається серед людей. В основному вражає шкіру обличчя - області навколо підборіддя, на лобі, на носі, бровах і віях. Дослідження показали, що в середньому віці кожна друга людина інфікований демодекозом, а до 70-ти років це захворювання є майже у кожного.

Симптоми і свідчення

Якщо ви уважно стежите за шкірою свого обличчя, то зможете визначити перші симптоми зараження за зовнішніми ознаками. Кліщ Demodex (демодекс) активно розмножується в волосяних мішечках. Це не може пройти непомітно. На поверхні шкіри з'являється припухлість, почервоніння і свербіж. Такі симптоми є причиною для того, щоб пройти обстеження і усунути причини захворювання.

Які види кліща бувають на шкірі обличчя?

На шкірі людини паразитує два види кліщів: Demodex folliculorum (железниця вугрева) і Demodex brevis . Самки обох видів демодекса відкладають яйця в волосяні фолікули. Цікаво те, що в одній фоллікулі може перебувати до 25 кліщів. Статевозріла особина може досягати розмірів 0,2 - 0,6 мм. Кліщ може пересуватися в товщі шкіри зі швидкістю майже 1,6 см / год. Рух мікроскопічного кліща активно, в основному, в нічний час, тому інфікована людина довгий час не помічає ніякого дискомфорту. Зниження імунітету і інші хвороби можуть спровокувати швидке розмноження кліща і активний прояв зараження.

Якщо у вас з'явилися підозри, то варто пройти обстеження. Направлення на обстеження найчастіше виписує дерматолог або офтальмолог.

Які симптоми є причиною для проходження обстеження?

  • висипання на шкірі обличчя, запалення, свербіж;
  • запалені і почервонілі повіки, свербіж і тяжкість повік, випадання вій (все це ознаки блефарити);
  • деякі види вугрів;
  • запущений кон'юнктивіт, погіршення зору.

Як підготуватися до здачі аналізу?

Мікроскопія - це вид обстеження, який визначає наявність або відсутність кліща Demodex. Для того, щоб обстеження було більш точним, від пацієнта потрібно дотримуватися певних правил:

  1. за 2-6 днів до дослідження не можна обробляти уражені ділянки шкіри мазями, кремами і іншими зовнішніми засобами гігієни;
  2. за добу до дослідження не можна мочити місце взяття зіскрібка.

Який матеріал береться для дослідження?

Залежно від припису в напрямку на аналізи, досліджується зішкріб з шкіри, брови, вії.