Лямбліоз. Тест на наявність антигену Giardia lamblia
Тест на наявність антигену Лямблії допоможе дізнатися, наскільки здорові ви і ваш кишечник.
Кишечник і його стан вкрай важливі для здоров'я людини, оскільки від нього залежить загальний стан здоров'я. І якщо відбуваються захворювання або з'являються інфекції всередині цього важливого органу, то страждає весь організм. У цій статті ми докладніше розповімо про таке відоме і часте захворювання, як Лямбліоз. Що воно з себе представляє, як виявити, шляхи його лікування, а також, для чого необхідний тест на наявність антигену Giardia lamblia.
Зміст:
- Лямбліоз. Що це таке. Визначення.
- Діагностика лямбліозу.
- Для чого необхідний тест, як підготуватися до здачі?
- Висновок.
Коротке пояснення, що таке антиген Giardia lamblia і наскільки він небезпечний
Лямбліоз. Що це таке. Визначення
Лямбліоз - паразитарне захворювання з фекально-оральним механізмом передачі, джерелом якого є лямблії (Giardia lamblia або Giiardia duodenalis). Їм можна захворіти в домашніх умовах і отримати його поширення в нирках, легенях, кишечнику і т.д.
Існує ще одне визначення лямбліозу, що розкриває більш детально інформацію про цей антиген.
Лямбліоз - захворювання, провокатором якого є простий одноклітинний паразит, що живе в кишечнику людей і тварин. Передається через кал зараженої людини або тварини. Паразит має захисну зовнішню оболонку (циста), з її допомогою паразит залишається життєздатним поза людського або тваринного організму. Він може жити в навколишньому середовищі протягом довгого часу. Жіардія, або ж лямблії, одна з більш відомих причин захворювань, що передаються людині через воду. Популярні її симптоми: діарея, водянистий стул, шлункові спазми. Ці симптоми виявляються через 1 - 2 тижні після інфікування і можуть тривати від 2 до 6 тижнів.
Діагностика лямбліозу
Для правильної діагностики на наявність даної інфекції краще звернутися до лікаря-фахівця, який і збере все потрібні аналізи, і дасть направлення на лікування.
Якщо ви вирішили все ж продіагностувати хворобу самостійно, в цьому розділі можна детально ознайомитися з її симптомами. Лямбліоз - це відома кишкова інвазія людини. Для захворювання характерні:
- діарея;
- біль у верхніх відділах живота.
Симптоми виявляються через 1-2 тижні після інфікування і тривають приблизно 2-6 тижнів до кінцевого одужання. Вони можуть тривати і довше, приводячи організм до втрати ваги і зневоднення.
Клінічні прояви цього захворювання найчастіше маскуються під різними видами гастроентерологічної патології, такими як:
- синдром надлишкового росту кишкової флори;
- мальабсорбція;
- полівітамінна недостатність.
Ще він може ховатися під виглядом будь-якого алергічного захворювання, а саме:
- рецидивна кропив'янка;
- атопічний дерматит;
- гастроінтестинальні форми харчової алергії, які без адекватної протилямбліозної терапії набувають рецидивуючого перебігу.
При присутності антигену в організмі, крім основних симптомів, можуть додатково бути паралельні захворювання шлунково-кишкового тракту, що призводять до синдрому мальабсорбції і тривалої діареї.
Для того, щоб точно продіагностувати Лямбліоз, проводять дослідження калу на наявність цист за допомогою мікроскопії, яка потребує спеціальної підготовки до досліджень. Аналіз потрібно проводити тривалий час через особливості розмноження паразита (уривчастість цистовиділення). Для ефективної діагностики важливо проводити 3-4-кратне дослідження калу з різними інтервалами (8-12 днів).
Більш якісним аналізом лямбліозу прийнято вважати - імунохроматографічний тест для виявлення антигенів Giardia lamblia в зразках калу. Метод має значну чутливість, і допомагає визначити лямблії навіть коли цисти не виділяються. Антиген припиняє виділятися з фекаліями лише через 2 тижні після лікування лямбліозу.
Для чого необхідний тест, як підготуватися до здачі?
Тест потрібен, в першу чергу, для точної діагностики наявності антигену в організмі. А щоб зрозуміти, наскільки необхідна така процедура, зверніть увагу на деякі свідчення.
Показання.
Загальні:
- Діарея невстановленої етіології
- Хронічні хвороби шлунково-кишкового тракту
- У разі дисбактеріозу кишечника
- При гіпотрофії або ж відставанні у фізичному розвитку
Алергічного роду:
- Шкірні (дерматити, кропив'янки, екземи, нейродерматити)
- Алергія верхніх дихальних шляхів (бронхіти, бронхіальна астма тощо)
- Алергія невідомого походження
- Імунодефіцитні стани
Інше:
- При дослідженні осіб, які контактували з хворим на лямбліоз або з паразитоносіїв
- Контроль ефективності проведеної терапії лямбліозу
Для здачі тесту спеціальної підготовки не потрібно. Він робиться наступним чином: кал збирається після вільної дефекації в одноразовий контейнер з герметичною кришкою і ложечкою-шпателем для відбору проби. Уникайте домішок до калу сечі і виділень статевих органів. Кал збирають в контейнер в кількості 1/3 обсягу контейнера. Важливо своєчасно доставити досліджувані матеріали в клініку.
Далі - робота лікаря-фахівця, який робить дослідження від 8 до 12 днів, для того, щоб тест був найбільш чітким, а діагноз точним.
Висновок
На закінчення хочеться сказати, що при виявленні одного з вищезазначених симптомів, не потрібно займатися самолікуванням і робити самостійну діагностику. Найкраще звернутися до лікаря, який професійно проведе діагностику, збере всі необхідні аналізи і відомості.
Важливо призначити ефективне лікування, яке дозволить з часом забути про проблему.
Ви в пошуках лікаря-експерта? Ласкаво просимо в клініку паразитології в Одесі!
Чому саме ми? Тому, що ми любимо свою роботу, і ставимося до кожного клієнта з максимальною турботою!