Точність аналізу на паразитів - ефективне лікування

Паразитології як наука існує ще з сивої давнини. За цей час наука безумовно просунулася в питаннях діагностики і лікування паразитів. Сфера інтересів медичної паразитології досить обширна - вивчення паразитів людини; хвороб, які вони викликають; методів профілактики і лікування.

У Клініці Паразитології та сімейної медицини в Одесі працюють високопрофесійні співробітники. Клініка співпрацює з кафедрою паразитології ХМАПО і Британської фірмою «APACOR» - розробником діагностичного обладнання для виявлення кишкових паразитів. Це дозволяє персоналу:

 • Обмінюватися досвідом;
 • Здобувати нові знання;
 • Використовувати сучасні методи виявлення і лікування паразитозів.

У Клініці застосовується сучасний метод виявлення паразитів - Дослідження калу на наявність цист найпростіших і яєць гельмінтів системою Parasep.

Це дослідження спрямоване на виявлення паразитів, що мешкають в нижніх відділах шлунково-кишкового тракту, на різних стадіях їх розвитку за допомогою концентратора Parasep.

Parasep (ПАРАСЕП) - це новий готовий пристрій, призначений для концентрування яєць гельмінтів і цист найпростіших. Це здійснюється за допомогою седиментаційного ефір-формалінового методу.

Parasep складається з декількох пробірок з розчином формаліну для взяття, фільтрації і концентрування проб фекалій. При цьому біоматеріал з'єднується з розчином формаліну і може зберігатися в такому вигляді до 30 днів при кімнатній температурі. Далі в клініці проводиться центрифугування, і паразити осідають в нижній частині пробірки. Вміст цієї нижньої частини пробірки досліджується за допомогою спеціального приладу Parasys під мікроскопом.

Таким чином, основними перевагами системи Parasep (Parasys) перед звичайною мікроскопією є:

 • підвищення ймовірності виявити яйця паразитів, за рахунок їх тривалого збереження в розчині, і збільшення обсягу досліджуваного матеріалу за рахунок концентрації;
 • можливість зберігання матеріалу до 30 днів при кімнатній температурі, що дає можливість доставити пробірку з матеріалом в Клініку у зручний для Вас час;
 • підвищення достовірності результатів дослідження (в випадку виявлення паразитів проводиться обов'язкова фотофіксація);

Контейнер (пробірка) - Концентратор являє собою пробірку, що складається з двох частин:

 • Конусовидна пробірка з лопаткою (шпателем) і фільтром
 • Ємність з фіксатором

Вищевказаний спосіб дозволяє відсіяти зайве і витягти цисти найпростіших і яйця гельмінтів для подальших досліджень, забезпечуючи точними результатами. Крім того, наявність якісного консерванту дає можливість вивчати аналізи пацієнта протягом місяця.

Кваліфікований лікар-паразитолог здійснює наступне:

 • Проводить діагностику;
 • Надає результати досліджень з фотофіксацією;
 • Призначає максимально ефективне індивідуальне лікування;
 • Рекомендує методи профілактики;

Тому, якщо у Вас виникли підозри або бажання перевірити себе і членів своєї сім'ї, звертайтеся в нашу Клініку. Паразитози, найчастіше, не мають специфічних симптомів і протікають під маскою різних захворювань (алергічні захворювання, хронічні коліти, гастрити, неврози тощо)