Визначення антигену в «Клініці паразитології та сімейної медицини» в Одесі

Тести на визначення антигену можуть ідентифікувати антигени бактерій і вірусів. Ці дослідження можуть проводиться для швидкого виявлення інфікуючого агента. Наприклад, певний тест здатний виявити в зразках калу наявність антигену Helicobacter pylori. Ця бактерія інфікує шлунок і дванадцятипалу кишку, сприяє розвитку гастриту, виразки дванадцятипалої кишки і шлунку. Виявлення антигену у фекаліях підтверджує наявність бактерії Helicobacter pylori в організмі.

В « Клініці паразитології та сімейної медицини » в Одесі можна визначити антиген Helicobacter pylori в калі, обстежитися на наявність кишкових паразитів, а також отримати професійну консультацію лікаря паразитолога.

Що таке антитіла і антигени?

Антитіла являють собою невеликі білки, які циркулюють в кровотоці. Вони є частиною захисної (імунної) системи організму і іноді називаються імуноглобулінами. Антитіла прикріплюються до відповідних ділянок (антигенів) бактерій і вірусів.

Антитіла допомагають захистити організм людини від інфекції. Бактерії і віруси містять антигени (специфічні білкові структури). Імунна система розпізнає ці антигени. Отже, при наявності інфекції, В-лімфоцити виробляють багато антитіл, які прикріплюються до мікробів, що заражають. Це допомагає знищити бактерії або віруси.

Кожен антиген має строго певну конфігурацію, відповідну конфігурації антитіла (як замок і ключ). Наприклад, антитіло, яке зроблено для прикріплення до вірусу кору, відрізняється від антитіла, яке зроблено для прикріплення до вірусу вітряної віспи. Тому антитіла до кору не зможуть захистити від вітрянки.

Саме так працює імунізація. Тобто - організму дають невелику або «вбиту» дозу інфекції. Організм виробляє антитіла до введеного антигену. Якщо людина вступає в контакт з однією і тією ж інфекцією, організм швидко виробляє багато відповідних антитіл, функція яких «прикріплятися» до бактерії або вірусу і знищувати їх.

Тести на антитіла

Різні антитіла можуть бути виявлені й виміряні в зразках крові, а іноді і в інших біологічних зразках, таких як слина, кал, сеча. Результати аналізів вважаються «діагностичними» для певних захворювань. Це означає, що, якщо є позитивний результат на наявність конкретного антитіла, це доводить, що в організмі є його вірус, чи бактерія, що його містять.

Здача аналізів на виявлення певних антитіл можуть допомогти діагностувати деякі типи інфекцій. Однак, коли людина захворіла недавно, потрібен час, щоб рівень антитіл підвищився для проведення діагностики. Інші дослідження, такі як перегляд зразка під мікроскопом (мікроскопія), часто бувають більш швидкими і інформативними, коли необхідно швидко поставити діагноз.

Тим не менш, деякі тести роблять для діагностики інфекції, що збереглася. Наприклад, тест для перевірки того, чи є вагітна жінка імунною до краснухи (німецький кір), є тестом на антитіла.

Різні типи антитіл виробляються в різний час після потрапляння в організм людини збудника інфекції. Перші антитіла, які виробляються організмом, називаються імуноглобулінами М або IgM. Антитіла, які виробляються організмом пізніше (антитіла «пам'яті»), називаються імуноглобулінами G або IgG. Іноді два аналізи крові будуть проводитися з різницею в два тижні, щоб побачити, чи була зміна рівня антитіл, яка може підтвердити наявність захворювання.