Гельмінтоз

Симптоми, діагностика, лікування гельмінтів у дітей і дорослих

  1. Симптоми гельмінтозу у дітей і дорослих.
  2. Діагностика гельмінтів у дітей і дорослих.
  3. Лікування гельмінтів у дітей і дорослих.

Гельмінтоз - поразка людського організму гельмінтами або паразитують черв'яками.

На даний момент виділяють три основні класи гельмінтів: круглі, стрічкові, сосальщики.

Зараження відбувається наступними способами:

  • через тварин;
  • від людини до людини;
  • через грунт.

Ступінь вираженості протікання захворювання залежить від кількості особин, що паразитують в організмі. Найбільш яскраво-виражені симптоми з'являються в стадії личинкових глистів і глистів, що розвиваються. Справа в тому, що саме в цих стадіях личинки вільно пересуваються по органам.

В основному, гельмінти живуть в шлунково-кишковому тракті і, що примітно, аскариди воліють "оселитися" в початкових відділах тонкого кишечника, а гострики в нижніх.

Симптоми гельмінтозу у дітей і дорослих

Як правило, гельмінтоз протікає в 2 стадії - гостру і хронічну.

Гостра стадія проявляється практично відразу, як тільки паразити були впроваджені в організм. З'являються алергічні прояви.

Хронічна стадія гельмінтозу може мати більш різноманітні симптоми. Можна відзначити порушення в роботі внутрішніх органів і систем. Відбувається пригнічення нормальної мікрофлори кишечника.

Перші симптоми з'являються на 2-3 день. Можна відзначити збільшення лімфатичних вузлів, поява висипу на шкірному покриві. Також страждають і внутрішні органи, наприклад, печінка і селезінка збільшуються в розмірах. Такі ознаки, в основному, характерні для паразитує печінкового сосальщика в печінці.

Захворювання може проходити безсимптомно, якщо в організмі присутній одиничний екземпляр гельмінта. Виняток може скласти наявність особливо великих аскарид і лентеця широкого.

Діагностика гельмінтів у дітей і дорослих

Найчастіше на зараження гельмінтами схильні жителі сільської місцевості, особливо діти.

Також часто зараження відбувається від вживання суші, де одним з головних інгредієнтів є риба.

Глисти у кота або у собаки можуть стати небезпечними, особливо, якщо в будинку є вагітна жінка.

Діагностика захворювання починається з ретельного опитування пацієнта. Таким способом можна спробувати з'ясувати причину і місце зараження.

Після цього призначається ряд досліджень - калу, крові, 12-палої кишки, мокротиння з легких, м'язової тканини. Такі процедури допомагають виявити не тільки самих паразитів, але і відкладені ними яйця.

Доктор може призначити як простий аналіз крові, так і імунологічне дослідження на виявлення антитіл до певних видів типових представників паразитів і найпростіших.

Не дивуйтеся, якщо лікар призначить рентгенівські, ультразвукові, ендоскопічні дослідження, і навіть комп'ютерну томографію.

Лікування гельмінтів у дітей і дорослих

В основному, гельмінтози лікують протигельмінтними препаратами, які призначає фахівець. Може бути призначений одноразовий прийом препарату або цілий курс. Також можуть призначатися допоміжні протиалергічні препарати або препарати для відновлення мікрофлори кишечника.

Може знадобитися лікування всіх членів сім'ї, щоб уникнути повторного зараження. При призначенні ліків доктор враховує індивідуальні особливості організму пацієнта.

Багато хто віддає перевагу для лікування гельмінтів використовувати народні методи - відвари трав з глистогінною дією. Часто використовують часник, за допомогою якого роблять спеціальні клізми.

Народні засоби в домашніх умовах не рекомендується використовувати в якості основного лікування, а лише як допоміжний або в профілактичних цілях.

Перевіритися або зробити тест на різні види гельмінтів, такі як лямблії, ентеробіоз, токсокароз і інших паразитів, краще відразу як з'явилися перші ознаки глистів, щоб не допустити їх розмноження.

Для грамотного і ефективного лікування гельмінтозів краще звернутися в клініку паразитології в Одесі і здати аналіз на яйцеглист.